23 жовтня 1953 року на колишній околиці Житомира Смолянці, на садибі лісозахисної станції розпочала свою роботу школа механізаторів сільського господарства, відома потім як УМСГ-4.

У квітні 1954 року відбувся перший випуск. Усього — 590 випускників; 200 механізаторів поїхали розорювати цілинні землі Казахстану. Учасники тих подій — майстри виробничого навчання Л. Г. Заїка, О.Т. Козел, відмінник освіти України  Л. О. Шатило.

Інші випускники, піднімали сільське господарство Житомирщини. Серед них — Герой Соціалістичної Праці, ланковий механізованої бригади О. О. Бондарчук.

У 1961 році училище розпочало підготовку електромонтерів для сільської місцевості. На початку 1970-х рр. ще багато поліських сіл залишалися без світла. Майстри виробничого навчання Л. П. Дідковський — заслужений працівник профтехосвіти СРСР, А. С. Кот, В. І. Лажко, О. Ковальчук, Г. Г. Колесниченко, А. П. Ясинецький — відмінник освіти України, П. П. Домбровський, В. А. Воробей разом зі своїми учнями прокладали шлях до світла, вкручували перші електричні лампочки у домівках хліборобів.

У 1966 році училище розпочало підготовку механізаторів меліоративних робіт.

У 1975 році рішенням Колегії Державного Комітету СРСР із професійно-технічної освіти, Міністерства меліорації та водного господарства СРСР, Президії ЦК профспілки працівників сільського господарства училищу було присвоєно звання «Краще меліоративне училище СРСР».

Навчальний заклад має багату історію та є одним із найпотужніших закладів в місті, області та й в Україні. За роки існування випущено понад 40 тис. кваліфікованих робітників. В 1975 році визнаний кращим серед навчальних закладів професійно-технічної освіти країни.

У 2003 році одним із найперших в Україні отримав статус Центра професійно-технічної освіти ІІ рівня акредитації. В цьому ж році нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

На даний час у ЦПТО м. Житомира навчається 740 здобувачів освіти за 13 інтегрованими професіями, навчально-виховний процес забезпечує 149 працівників. Центр має додаткові резерви — проєктна потужність — 1200 учнів.

Центр професійно-технічної освіти м. Житомира — сучасний навчальний заклад, багатий своєю  історією та гарними традиціями. На здобувачів освіти чекають сучасні навчальні кабінети, комп’ютерні класи з підключенням до мережі Internet, лабораторії, майстерні, гуртожитки на 440 місць, тренажерна зала, спортивні майданчики, стадіон.

В Центрі функціонують сучасні навчально-практичні центри:

  • з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»;
  • з професій слюсарного напряму;
  • з професій будівельного напряму за сприяння компаній Śnieżka та Хенкель Баутехник (Україна)

Освітній процес забезпечують висококваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання.

Випускники навчального закладу користуються попитом на сучасному ринку праці.

Найстарішою професією в навчальному закладі є професія «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». Тракторний парк Центру налічує 32 одиниці. Навчання розпочинається на тренажерному майданчику, де вдосконалюються вправи з керування механізмами. Відпрацьовуються навички на полігоні в селі Глибочиця та безпосередньо на підприємствах міста та області. Навчають професії досвідчені викладачі і майстри виробничого навчання.

Професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» — це професія майбутнього, адже електроенергія — це основне джерело життєдіяльності кожного підприємства, яке у свою чергу не може функціонувати без грамотного і відповідального електрика. У Центрі ПТО можна отримати найкращі знання за фахом, бо саме тут — сучасна матеріально-технічна база: електромонтажна майстерня, полігон, кабінети з електротехніки, будови та експлуатації електроустаткування.

Професія «Електрогазозварник» ввійшла в першу п’ятірку професій, які користуються найбільшим попитом на сучасному ринку праці. А це і не дивно, бо у час швидкого зросту будівельної галузі саме у електрогазозварниках виникає найгостріша потреба. Та й у машинобудуванні майстри зварювальної справи у великій ціні. Для учнів відчинені двері лабораторії спецтехнології, майстерня та полігон з електро- та газозварювання.

Професія «Машиніст крана автомобільного» — професія мужніх і відповідальних людей. Їх потребує видобувна та будівельна галузі.

Професії «Кухар», «Бармен» викликають жвавий інтерес у сучасної молоді, бо в них можна проявити свою фантазію, дарувати людям хвилини насолоди своєю працею. Центр професійно-технічної освіти має хорошу базу для підготовки спеціалістів цього фаху.

Попит на професію «Слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів»  надзвичайно високий. Випускники після закінчення навчання всі до єдиного працевлаштовані.

З 1984 року у Центрі професійно-технічної освіти м. Житомира разом з професією учні мають змогу отримати повну загальну середню освіту. Якість підготовки забезпечують висококваліфіковані педагоги.

В навчальному закладі ведеться робота по вихованню громадянина — патріота України. Тут створено музей історії училища, музей Бойової Слави. Активно працюють органи учнівського самоврядування, різноманітні гуртки та спортивні секції.

На учнів чекає гуртожиток.

Якщо ти бажаєш навчатися, здобувати професію, яка б користувалася попитом на сучасному ринку праці, — приходь у Центр професійно-технічної освіти м. Житомира.


В 2023 році, Центр професійно-технічної освіти святкував своє 70-річчя.