Проєкт технічної допомоги «Сприяння енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні (FEER)» реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення урядів Німеччини та Швейцарії за сприяння та підтримки МОН.

  • 2021-2022 рр. — участь у конкурсі проєктів “Мій заклад професійно-технічної освіти будує енергоефективну Україну”. ІІІ місце
  • 2023 р. — отримання та використання будівельних матеріалів для практичних робіт здобувачами освіти за програмою «Передові системи термомодернізації будівель і споруд».
  • 2023 р. – заповнення Аплікаційної форми для участі у проєкті «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» #GIZ_ENEFEDU 2.0, що реалізується Благодійною організацією “Благодійний фонд “Людина”, за підтримки Міністерства освіти і науки України.
  • 2023-2024 рр. – отримання технічного обладнання для підтримки безперервного освітнього процесу в умовах воєнного часу.

Україно-швейцарський проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва спільно з ТОВ «Геберіт Трейдинг» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт» за підтримки Міністерства освіти та науки України.

  • 2017 р. – Центр долучився до другої фази проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP).
  • 2021 р. – одним із найбільших здобутків є системне навчання майстрів та викладачів завдяки залученню реальних фахівців компаній-виробників сантехнічної та теплотехнічної продукції, а також майстрів-інсталяторів, практичним модулям під час тренінгів.
  • 2023 р. – Центр професійно-технічної освіти м. Житомир став першим закладом, де провели конкурс фахової майстерності серед сантехніків.
  • Третя фаза проєкту почалася у липні 2023 року і триватиме до 2027 року. У закладах профтехосвіти України готуватимуть фахівців за шістьома будівельними напрямами: сантехнік, утеплювач фасадів, зварник, електрик, лицювальник, бетоняр.

Міністерство освіти і науки Естонської Республіки спільно з Міністерством освіти і науки України пілотують проєкт реформування професійно-технічної освіти. Метою проєкту є проведення аналізу мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти та планування її розвитку, насамперед на основі стратегії розвитку міста (області), також забезпечення навчання посадових осіб влади та адміністрації закладів освіти. Естонські партнери допомагають реформувати професійну освіту в м. Житомир.

  • Жовтень 2023 р. – робочий візит профосвітян Житомира на Рівненщину.
  • Грудень 2023 р. – візит Житомирських профтехівців в Естонію – відвідали сучасні професійні заклади освіти Естонії, поспілкувалися з представниками Міністерства освіти та науки Естонії, а також мали можливість навчатися у кращих експертів у сфері професійної освіти країни.

savED — це благодійний фонд, який відновлює доступ до освіти в громадах, що постраждали від війни. Фонд заснували міністерка освіти і науки України (2019-2020) Анна Новосад спільно з освітньою фундацією GoGlobal.

ЦПТО взяв участь у програмі «Дієві рішення для освітнього управлінця в часи війни» та мав можливість 29.11.2023 р. презентувати проєкт «Розвиток зеленого будівництва у Житомирській громаді» з метою подальшого пошуку спонсорів для придбання модульної теплиці (вартість – 600 тис. грн).