Тракторист-машиніст, категорія A1, A2, D1, G1, G2, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин тракторів, водій автотранспортних засобів, категорія «С1»

термін навчання

3 роки


Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1, А2, D1, G1, G2, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів

термін навчання

1,5 року



Тут ти навчишся технічному обслуговуванню і керуванню  різними видами тракторів, збиральними комбайнами та іншою технікою. Стежити за їхньою технічною справністю та здійснювати нескладний ремонт техніки. Виконувати оранку, посів, збирання, транспортування врожаю тощо.Тебе навчатимуть досвідчені викладачі й майстри виробничого навчання у спеціально обладнаних кабінетах і лабораторіях, де встановлено різноманітні машини в розрізі.

Слюсарю з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів – кваліфікований робітних  який вміє зібрати, налагодити, відрегулювати, випробувати і ремонтувати. Все це справа слюсаря – і чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря. Це одна з важливих професій, тому що, якими б не були досконалими інструменти, завжди буде потрібна людина з «розумними» руками. Це особливо потрібно зараз, коли парк техніки поповнюється моделями різних світових фірм. В процесі ремонту від слюсаря вимагається терпеливість, інтерес до самого процесу роботи з інструментом. Деякі вважають роботу слюсаря не творчою, потребуючої лише грубої сили. Насправді це зовсім не так. Ряд досліджень показав, що практичний розум, скоріше, не простіший, а складніший, ніж теоретичний. Адже практичні завдання часто доводиться вирішувати в різних умовах, в обмежений час.

Автомобільний транспорт займає провідне місце, він використовується для перевезення людей і доставки вантажів, використовується і великими підприємствами, і приватними підприємцями. У загальному потоці машин можна бачити безліч вантажних автомобілів різного призначення. Із зростанням кількості автомобілів, ускладненням їх конструкцій, що поліпшують умови праці водія та підвищується їхня надійність, довговічність, економічність і екологічність, підвищуються вимоги до рівня професійної підготовки водіїв. Для водія характерне поняття «робоче місце» – автомобіль і «робоча зона» – дорога. Робоче місце – автомобіль є місцем підвищеної небезпеки.